Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Wybieramy salę konferencyjną

Znalezienie odpowiedniej sali konferencyjnej to spore wyzwanie, o czym przekonał się każdy event manager. Niewłaściwie dobrana lokalizacja może mieć znaczący wpływ na ogólny odbiór wydarzenia przez jego uczestników. Podpowiadamy, jak uniknąć błędów w doborze sali konferencyjnej i zorganizować udane wydarzenie.

Wyjątkowo ważne jest to, aby interesująca nas sala korespondowała z rangą wydarzenia. Jeśli zatem organizujemy spotkanie np. dla ważnych przedstawicieli branży, dobrze jeśli obiekt, w którym odbędzie się konferencja charakteryzował się prestiżem i ciekawą architekturą. Jeśli interesują nas sale konferencyjne Lublin warto sprawdzić ofertę Dworku Arkadia, który odznacza się profesjonalnym sprzętem i obsługą techniczną w obiekcie.

Obsługa techniczna
W trakcie eventu każdy sprzęt musi działać bez zarzutu. Z tego powodu najlepiej zatrudnić wyspecjalizowaną firmę, która będzie czuwać nad obsługą sprzętu audiowizualnego. Wcześniej najlepiej sprawdzić czy taką ekipę oferuje interesujące nas obiekt. Jest to kluczowa kwestia, ponieważ sprawny przebieg konferencji pod względem technicznym jest bardzo istotny, zwłaszcza jeśli spotkanie dotyczy branży technologicznej.

Promocja
Jeśli konferencja ma być prestiżowa, należy ją właściwie zareklamować. W tym calu warto poszukać patronów i sponsorów. Najlepiej zacząć od władz miasta, w którym odbędzie się wydarzenie. Zaproszenie Prezydenta np. Lublina oraz przeprowadzenie ceremonii otwarcia w prestiżowym miejskim obiekcie nadadzą wydarzeniu odpowiedniego kształtu. Co więcej, patron w postaci władz miejskich może pomóc w dalszej promocji, umieszczając konferencje w oficjalnym kalendarzu miasta.

Zaproszenia
Obecnie najpowszechniejszą formą zaproszenia jest droga mailowa. Zależnie od charakteru konferencji można również wprowadzić rejestrację. Użytecznym rozwiązaniem jest proszenie o potwierdzenie przybycia. W trakcie konferencji należy nieustannie monitorować co się dzieje i szybko reagować na ewentualne wpadki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *