Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Wybór odpowiednich drożdży gorzelniczych

Różne nastawy wymagają innego przebiegu procesu fermentacji. Właśnie dlatego kupując drożdże gorzelnicze należy wyposażyć się w podstawową wiedzą na temat produktów gorzelniczych. W tekście podpowiadamy, w jaki sposób dobrać drożdże gorzelnicze do wysokoprocentowego nastawu tak, aby usprawnić proces produkcji domowego alkoholu i osiągnąć wyjątkowy smak.

Nieodpowiednio dobrane drożdże gorzelniane zamiast pomóc, mogą zaszkodzić naszemu trunkowi. Niestety na początku swojej kariery gorzelnika bardzo często źle dopasowujemy moc, zbyt długo prowadzimy proces fermentacji, źle wybieramy szczep przeznaczony do nastawu cukrowego. Cóż, są to wszystko grzechy początkujących, które wynikają z tego, że obecnie wybór drożdży jest ogromny i bardzo łatwo pogubić się w nadmiarze rodzajów oferowanych przez sklepy. Dlatego warto skorzystać z oferty sklepu https://alembik.eu/94-drozdze-gorzelnicze-gorzelniane, gdzie sprzedawane są wyłącznie drożdże gorzelniane znanych producentów.

Drożdże gorzelnicze COOBRA
Chodzi o absolutnie najwyższej jakości drożdże gorzelnicze na rynku. Powstają z największą starannością po to, by sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. Coobra zasłynęła ze swojej solidności do tego stopnia, że niektóre firmy zaczęły ją podrabiać oferując produkty z wężem w niższej cenie i dużo niższej jakości. Coobra to gwarancja udanej fermentacji i wysokich wyników. Są to najlepsze drożdże do cukrówki, zacierów, zbóż i do zacierów owocowych.

Drożdże gorzelnicze ALCOTEC
Produkt ten jest dziełem cenionej firmy Hambleton Bard, producenta drożdży, brew-kitów i innych akcesoriów stosowanych do produkcji trunków. Są to wysokiej jakości drożdże gorzelnicze, wyspecjalizowane w fermentacji cukrówki, zacierów zbożowych, nastawów na melasie i owocach. Producenci oferuję drożdże odznaczające się ekstremalnie krótkim czasem pracy, przerabiające 6 kg cukru w ciągu zaledwie 24-48 godzin. Oferta Alcotec jest bardzo zróżnicowana.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *