Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Na co zwracać uwagę wybierając fotografa ślubnego?

Znalezienie odpowiedniego fotografa ślubnego to jedna z ważniejszych kwestii, jaką należy załatwić podczas planowania wesela. W końcu to bardzo ważny moment, który zasługuje na możliwie najlepszą oprawę. Rynek ślubny nieustannie się rozrasta i nietrudno zagubić się w gąszczu rozmaitych ogłoszeń, zwłaszcza kiedy przed ślubem trzeba podjąć tak wiele decyzji. Jak w tym tłumie znaleźć studio fotograficzne, które zamieni dzień ślubu w wyjątkowe pamiątki. Podpowiadamy, jak wybrać fotografa ślubnego.

W dzisiejszych czasach strona internetowa to podstawa, jest wizytówką i często pierwszą formą kontaktu z fotografem. Pamiętajmy więc, że jeśli strona danego studia fotograficznego jest nieestetyczna i zaniedbana to najprawdopodobniej takie same będą ich zdjęcia. Strona dostarcza nam podstawowych informacji o fotografie oraz prezentuje jego portfolio, a więc wszystko na czym najbardziej nam zależy. Piękne fotografie, przyjazna strona oraz łatwy kontakt sugerują, że mamy do czynienia z profesjonalistami, którymi z pewności jest studio Dwie Wieże https://dwiewieze.pl/ – idealny wybór dla klientów z Kielc, ale nie tylko. Co jeszcze warto wiedzieć przed wyborem?

Odpowiada na wszystkie pytania
Jeśli już wstępnie wybierzemy fotografa i skontaktujemy się w celu uzyskania dokładnych informacji, to nie bójmy się pytać o szczegóły. Otóż profesjonalny fotograf ślubny nie ma nic do ukrycia i chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości. W zasadzie powinien to zrobić jeszcze przed podpisaniem umowy, więc nie dajcie sobie wmówić, że wszystkie szczegóły ustalicie przed ślubem.

Profesjonalny sprzęt
Dobry sprzęt to podstawa tego zawodu. Zawodowiec, który zajmuje się fotografią profesjonalnie powinien posiadać sprzęt wysokiej klasy, o zmiennych obiektywach, dostosowany do różnej pracy. Nie chodzi o to, żeby wypytywać się o całą listę urządzeń których używa, jednak pełno klatkowa lustrzanka, kilka obiektywów oraz zapasowy sprzęt to rzeczy, które koniecznie musicie brać pod uwagę podczas poszukiwań fotografa.

Pozwolenie na fotografowanie obiektów sakralnych
Sprawa często pomijana, a bardzo ważna. Otóż brak ukończonego kursu liturgicznego oznacza prawdopodobnie, że macie do czynienia z amatorem, który fotografię traktuje jako dodatkowe zajęcie. Tego rodzaju pozwolenie nie zawsze jest niezbędne, jednak pokazuje, że dany fotograf poważnie traktuje swoją pracę i nie naraża was na nieprzyjemne sytuacje.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *