Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Leczenie kanałowe – wszystko o zabiegu

Leczenie kanałowe – wszystko o zabiegu

Zęby to bardzo delikatne i wrażliwe elementy ludzkiego organizmu, o które należy odpowiednio dbać. W innym wypadku możemy cierpieć z powodu licznych chorób jamy ustnej oraz ubytków zębowych. Najgorszym, poza oczywiście utratą zębów i przewlekłymi przypadłościami, wydaje się leczenie kanałowe. Myśląc o tym, na myśl przychodzi zazwyczaj ból i cierpienie.

Czym jest owiane złą sławą leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe to potocznie endodoncja, czyli lecznie endodontyczne. Ma miejsce, gdy dochodzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Proces opiera się na usunięciu uszkodzonej miazgi z komory oraz kanałów zębowych, następnie dogłębnym zdezynfekowaniu i uzupełnieniu właściwym materiałem (gutaperką). Proces dzieli się na kilka etapów i najczęściej jest wykonywany pod silnym znieczuleniem lub narkozą.

Pierwszym krokiem jest otwarcie komory zęba w celu usunięcia martwej, bądź żywej miazgi. Następnie usuwana jest całkowicie miazga kanałowa z kanału korzeniowego zęba oraz toksyny z kanalików zębinowych. To faza oczyszczająca. Po osuszeniu kanały są wypełniane materiałem biozgodnym, by dokładnie zamknąć światła kanału. To zapobiega przedostawaniu się bakterii. Na końcu odbywa się wypełnienie zęba, czyli zaleczony ząb jest uzupełniany materiałami kosmetycznymi.

Proces może wydawać się długi i męczący już od samego czytania, ale wbrew pozorom da się go przejść sprawnie i mało boleśnie. Profesjonaliści, jak zespół stomatologów z drbaron.pl znają się na rzeczy, gwarantując bezbolesne leczenie kanałowe w trakcie zaledwie dwóch sesji. To efekty wieloletniego doświadczenia, najlepszej jakości sprzętu medycznego oraz odpowiednich metod. Wszystko, by pacjenci czuli się komfortowo w trakcie procesu leczniczego i mogli cieszyć się rozwiązaniem problemu permanentnie.

Zęby to bardzo wrażliwa część ludzkiego organizmu, która wymaga codziennej uwagi i odpowiedniej pielęgnacji każdego dnia. Warto postawić na profilaktykę, by uniknąć czarnych konsekwencji, jak leczenie kanałowe. Nie oszukujmy się, nieważne czy wizyta u dentysty przebiega w przyjaznej atmosferze oraz komfortowych warunkach, nikt nie przepada za gabinetem stomatologicznym. Z tego powodu warto zadbać o zdrowe zęby przed pojawieniem się ewentualnego problemu, bo zaniedbanie może nas słono kosztować.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *