Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Wybór sal konferencyjnych

Dzisiaj większość konferencji odbywa się w dworkach lub hotelach a nie w specjalnych centrach biznesowych. Wiąże się to z tym, że obiekty takie posiadają atrakcyjną bazę noclegową oraz dysponują dodatkowymi atrakcjami w postaci SPA i restauracji, które pozwalają nadać eventowi bardziej prestiżową rangę. Z tego właśnie powodu coraz więcej hoteli zleca zaprojektowanie dodatkowych pomieszczeń konferencyjnych. Jakie więc wymagania musi spełniać taka sala?

Dla cztero- oraz pięciogwiazdkowych hoteli, posiadanie sal konferencyjnych stało się obecnie absolutną normą. Wymagają tego klienci biznesowi, którzy wybierają obiekt pod kątem jego możliwości zarówno rekreacyjnych, jaki również sesyjnych. Ważne jest, aby sale konferencyjne spełniały pewne podstawowe standardy, które zapewnią odpowiedni przebieg wydarzenia.

Wymagania akustyczne
Bardzo ważny jest dobry przekaz słownego i wizualnego w trakcie spotkania. Należy więc zadbać o to, aby zagwarantować optymalne warunku pogłosowe dzięki odpowiedniemu dobraniu i rozmieszczeniu materiałów dźwiękochłonnych oraz odbijających dźwięk. Otóż czas pogłosu w takich salach powinien wynosić od 0,6 do 0,8 sekundy. W przypadku wyższego wskaźnika pojawi pogłos zakłócający i uniemożliwiający sprawną komunikację. Tak samo ważna jest konieczność odizolowania pomieszczenia od hałasów z zewnątrz, dlatego ściany sali konferencyjnej powinny posiadać izolacyjność akustyczną od 40 do 45 dB.

Oświetlenie
Rozwiązania oświetleniowe stosowane w salach konferencyjnych powinny sprzyjać atmosferze spotkań oraz ułatwiać koncentrację przy słuchaniu wykładu. Oświetlenie charakteryzować się wielofunkcyjnością, z możliwością indywidualnego dostosowania go do zmiennych wymagań klienta. Po dłuższym przebywaniu w sali konferencyjnej oczy nie powinny odczuwać zmęczenia, dlatego dobrze jeśli sala używa rozwiązań energooszczędnych i minimalizujących obciążenia termiczne w wiązce światła. Takie warunki znajdziemy w http://dworekarkadia.pl/konferencje.html.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *