Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Drewniane stojaki na wino

Wino jest wyjątkowym trunkiem, ale przechowywanie tego alkoholu może stanowić problem. Jednak dzięki szerokiemu wyborowi drewnianych stojaków na wino dostępnych na stronie internetowej https://alembik.eu/153-drewniane-stojaki-i-regaly-na-wino, ten dylemat dotyczący przechowywania staje się dużo mniejszy.

Dlaczego warto wybrać drewno?
Choć wnętrza domów są bardzo zróżnicowane, drewniane stojaki na wino są bardzo sensownym wyborem dla większości entuzjastów wina. Są dostępne w takiej różnorodności, że można je łatwo połączyć z każdym wystrojem. Niezależnie od tego, czy nasz dom urządzony jest w stylu klasycznym, nowoczesnym, eklektycznym czy minimalistycznym, znalezienie stojaka idealnie pasującego do aranżacji nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

Dodatkowo drewniane stojaki na wino zapewniają solidną oraz trwałą ochronę cennego ładunku. Butelki są mniej podatne na pęknięcie, jeśli są podparte drewnianym stojakiem na wino (w przeciwieństwie do jego metalowego odpowiednika), ponieważ drewno zapewnia coś na kształt wytrzymałej poduszki, która pomaga absorbować uderzenia.

Wreszcie drewniane stojaki na wino są bardziej trwałe. Metalowe stojaki mogą z czasem wypaczyć się, a także istnieje możliwość wygięcia szczebli , co uniemożliwi przechowywanie butelek wina pod odpowiednim kątem.

Wybór typu drewna
Istnieje wiele rodzajów drewna używanych do produkcji drewnianych regałów na wino. Sosna i buk są najdelikatniejszymi, najbardziej popularnymi gatunkami drewna, a zatem najtańszymi. Klon i dąb są droższe, ponieważ są bardziej wytrzymałe i twardsze. Ale jeśli chcemy mieć gwarancję najlepszego wyboru, kupmy regał wykonany z mahoniu. Ten twardy gatunek drewna jest najdroższy, ale oferuje największą trwałość. Jedynym drewnem, którego raczej należy unikać, jest cedr. Ponieważ cedr jest aromatycznym drewnem, istnieje możliwość, że jego zapach wpłynie na wino.

Źródło: https://alembik.eu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *