Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Zalety korzystania ze strzelnicy

Strzelnica Cracow Shooting Academy to zdecydowany lider wśród krakowskich strzelnic. Ten obiekt zlokalizowany na podkrakowskim Pasterniku może pochwalić się profesjonalną kadrą, szerokim wyborem pakietów strzeleckich, atrakcyjnymi cenami oraz otwarciem na klientów zagranicznych. To z myślą o nich przygotowano obcojęzyczne wersje strony, przede wszystkim zaś wersję angielską https://www.shootingcracow.com/en/. Tych, którzy wizytę na strzelnicy mają już za sobą, nie trzeba chyba przekonywać do licznych zalet tej formy rekreacji i spędzania wolnego czasu. Postaramy się dziś zachęcić niezdecydowanych, aby w najbliższym czasie wybrali się do Cracow Shooting Academy. Jakie korzyści może nam przynieść trening na strzelnicy?

Poprawa kondycji fizycznej
Wydawać by się mogło, że strzelanie nie wymaga zbyt dużego zaangażowania i tak naprawdę porcja ruchu w trakcie wizyty na strzelnicy jest niewielka. Tymczasem, okazuje się, że treningi na strzelnicy mogą przekładać się na poprawę naszej kondycji fizycznej. Przyjęcie odpowiedniej pozycji strzeleckiej, właściwe trzymanie pistoletu, celowanie… wcale nie jest takie proste. Niektórzy ze strzelnicy wychodzą zlani potem. Według obliczeń wizyta na strzelnicy pozwala stracić od 100 do 200 kalorii. Motywujące, prawda?

Lepszy wzrok
Ćwiczenia mięśni oczu pozwalają utrzymać je w lepszej kondycji. Jak jednak ma wyglądać taki trening? Najlepiej udać się na strzelnicę. Ćwicząc przenoszenie ostrości widzenia z celownika na konkretny cel wzmacniamy właśnie oczu. Nie bez powodu zawodowi strzelcy z reguły dłużej cieszą się sokolim wzrokiem. Co więcej, istnieje szansa, że trenując na strzelnicy zniwelujemy istniejące wady wzroku.

Zbawienny wpływ na skołatane nerwy
Trening na strzelnicy wymaga dużego skupienia i koncentracji na wykonywanych czynnościach. Pozwala zapomnieć o wszystkim, co zostawiliśmy poza murami strzelnicy, czyli codziennych problemach i stresach, które nas powoli wykańczają. Wizyta na strzelnicy może stać się źródłem odprężenia i prawdziwego relaksu. To swego rodzaju reset, który od czasu do czasu przydaje się każdemu. Dzięki temu poprawie ulega nie tylko nasza kondycja fizyczna, ale i psychiczna.

Źródło: https://www.shootingcracow.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *