Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Pierwszy raz na strzelnicy. Wizyta na strzelnicy Cracow Shooting Academy.

Pierwszy raz na strzelnicy dla niejednego bywa bardzo stresujący. Sam fakt obcowania z prawdziwą bronią powoduje, że czujemy się niezbyt pewnie. Po głowie chodzą nam zapewne kwestie bezpieczeństwa oraz pytania, czy poradzimy sobie z celnym oddawaniem strzałów, czy będziemy wiedzieli, jak zachować się w konkretnych sytuacjach? Przed wizytą na strzelnicy warto odrobinę wyluzować. Nie od razu będziemy strzelać jak James Bond. Przed nami długa droga doskonalenia strzeleckich umiejętności. Co trzeba wiedzieć przed pierwszą wizytą na strzelnicy?

Kilka porad dotyczących pierwszego razu na strzelnicy
Po pierwsze musimy wybrać odpowiedni obiekt. Strzelnica strzelnicy nierówna. Zdecydujmy się na taką, która zapewni nam możliwość postrzelania z różnych rodzajów broni i w której pracują doświadczeni instruktorzy. To głównie od nich zależeć będzie efektywność naszego szkolenia. Jedną z polecanych strzelnic na terenie Krakowa, jest znajdująca się na ul. Pasternik Cracow Shooting Academy. Z jej szeroką oferta zapoznamy się na stronie internetowej https://www.shootingcracow.com/Strzelnica.
Zasady zachowania na strzelnicy oraz wszelkie nakazy i zakazy określa regulamin obiektu, dlatego koniecznie go przeczytajmy. Wchodząc na strzelnicę zobowiązujemy się do znajomości regulaminu, więc potem nie będziemy mogli zasłaniać się jego nieznajomością.

Podczas pierwszego szkolenia instruktor zapozna nas z podstawowymi zasadami użytkowania broni. Bez obaw! Z pewności nie będzie używał fachowego języka. Nie bójmy się pytać i od razu rozwiewajmy wszystkie wątpliwości. Jedną z pierwszych umiejętności, które nabędziemy będzie celowanie. Instruktor pomoże nam ustalić oko dominujące.

Pamiętajmy o tym, że to instruktorzy na strzelnicy czuwają nad całym przebiegiem strzelania. Należy, więc całkowicie podporządkować się ich poleceniom. Poza stanowiskiem strzeleckim poruszajmy się wyłącznie z rozładowaną bronią, a wszelkie czynności związanie z użytkowaniem broni wykonujmy wyłącznie na stanowisku. Nie narażajmy niepotrzebnie bezpieczeństwa własnego oraz innych osób korzystających ze strzelnicy ryzykownymi i nieprzemyślanymi zachowaniami.

Źródło: http://gunblog.eu/2018/06/pierwszy-raz-na-strzelnicy/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *