Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Czym się kierować przy wyborze baterii łazienkowych?

Baterie łazienkowe do prysznicy, wanien lub baterie prysznicowo-wannowe są wyjątkowo specyficznymi produktami. Oznacza to, że nie wystarczy udać się do pierwszego, najbliższego sklepu z wyposażeniem o takim profilu, by kupić jakikolwiek produkt. Baterie prysznicowe oraz wannowe powinny zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego z użytkowników. Właśnie z tej przyczyny, warto wiedzieć, czym należy się kierować, sięgając po konkretne artykuły.

W pierwszej kolejności, warto zwrócić uwagę na głowicę, jaka umieszczona jest w baterii, ponieważ śmiało można stwierdzić, iż to właśnie ona jest sercem tego urządzenia. Im większa średnica sitka głowicy, tym korzystniej dla użytkowników baterii, gdyż będzie umożliwiała szerszy przepływ strumienia wody. Głowica odpowiada także za szczelność oraz regulację ciśnienia i temperatury wody. Zainteresowani kupnem baterii będą mieli możliwość wyboru trzech typów głowic: termostatycznych, suwakowych i ceramicznych. Ostatnie, uznawane są obecnie za najpopularniejsze. Głowice takie zaliczają się do wyjątkowo delikatne w stosunku do zanieczyszczeń wody, jednakże z drugiej strony ułatwiają elastyczną manipulację temperaturami wody. Głowice suwakowe powszechne były jeszcze parę lat temu – pojawiały się one głównie w starszych bateriach i są obecnie coraz częściej spychane na drugi plan, ze względu na rosnącą popularność głowic ceramicznych. Wyróżnia się także głowice termostatyczne, które pozwalać będą na utrzymywanie stałej temperatury wody.

Klienci, poszukujący najwyższej jakości produktów oraz doskonałej obsługi, powinni odwiedzić stronę internetową http://www.pekado.pl. Wśród bogato wyposażonych kategorii można znaleźć baterie najlepszych marek, jak: Axor czy Cersanit.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *