Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Jak szybko pozbyć się niechcianego tatuażu?

Zrobienie tatuażu to z reguły przemyślana decyzja. Jednak nie zawsze! Zdarzają się sytuacje, w których wykonujemy tatuaż pod wpływem impulsu, a potem chcemy się go po prostu pozbyć. Współczesna medycyna daje nam możliwość chirurgicznego usuwania niewielkich tatuaży. Jest to alternatywa dla popularnej metody laserowej.

Czym jest tauaż?
Tatuaż to nic innego, jak czerny lub kolorowy pigment wprowadzony w głąb skóry właściwej i tworzący określony obraz. Tatuaże wykonuje się za pomocą specjalnych maszynek do tatuowania wyposażonych w cieniutkie igły. Pigment wywołuje w skórze reakcję immunologiczną, a po prawidłowym wygojeniu się rany zostaje niejako „uwięziony” pod skórą. Właśnie, dlatego usunięcie tatuażu wcale nie jest prostą sprawą. Chirurgiczne pozbycie się tatuażu jest stosunkowo mało znaną metodą. Częściej stosowany jest zabieg dermabrazji powierzchniowej oraz laserowe usuwanie tatuażu. Zabieg chirurgiczny niesie jednak ze sobą kilka niewątpliwych korzyści. Warto, więc rozważyć tę opcję i wybrać usługi jednego z gabinetów chirurgicznych np. www.usg-kielce.pl.

Korzyści płynące z chirurgicznego usunięcia tatuażu
Podstawową zaletą tej metody usuwania tatuażu jest jej szybkość. Wszystko zależy oczywiście od wielkości tatuażu. W przypadku naprawdę niewielkich tatuaży może wystarczyć jedna wizyta u chirurga. Laserowe usuwanie tatuażu jest bardziej czasochłonne i z reguły wymaga kilku spotkań ze specjalistą. Gdy tatuaż jest pokaźnych rozmiarów trzeba niestety przygotować się na wieloetapowy zabieg. Rośnie również jego inwazyjność.

Chirurgiczne usuwanie tatuaży jest polecane, gdy mamy do czynienia z tatuażami wielokolorowymi. Laser może usunąć jedynie 90 % barwnika. Mimo zabiegu pewne elementy tatuażu mogą, więc pozostać widoczne. Argumentem przemawiającym za chirurgiczną metodą jest również uniknięcie ryzyka odbarwień skóry i oparzeń. Laser emituje skupioną wiązkę promieni. Nasza skóra może zostać, zatem trwale uszkodzona.

Wybór metody zależy w większości przypadków od pacjentów, którzy biorą pod uwagę komfort i bezpieczeństwo poszczególnych metod. Czynnikiem decydującym może być także skuteczność.

Źródło: https://zaufanekliniki.pl/chirurgiczne-usuniecie-tatuazu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *