Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Implant, most czy proteza ruchoma?

Braki w uzębieniu są spowodowane różnymi czynnikami. Np. uszkodzeniami mechanicznymi. Po tym jak straciliśmy zęba najlepiej od razu zastanowić się nad tym czy w pustym miejscu zdecydować się na implant czy most? Jeśli braki w uzębieniu są poważne to może warto rozważyć protezę ruchomą? Na pewno trzeba będzie o czymś pomyśleć, ponieważ to nie jest tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim problem natury zdrowotnej. Ubytki w uzębieniu powodują to, że pozostałe zęby przesuwają się w kierunku wolnej przestrzeni.

Czym wypełnić lukę po zębie?

Zastanawiając się nad tym czym wypełnić lukę po zębie, trzeba wziąć pod uwagę zasobność portfela. Możemy zdecydować się na implant. Jest to sztuczny korzeń na którym dorabia się ząb. Na wszczepienie implantu najlepiej zdecydować się zaraz po usunięciu zęba, ponieważ kość w której osadzony był korzeń naturalnego zęba, powoli zanika. Utrudnia to proces leczenia, ponieważ trzeba odbudować utraconą kość by wszczepić w nią implant. To najlepsza metoda jeśli mamy tylko jeden lub dwa ubytki w uzębieniu. Implant możemy wstawić tutaj http://www.dentysta-zakopianka.pl

Most czy proteza ruchoma?

Most to proteza która uzupełnia brak jednego lub kilku zębów. Założenie mostu jest możliwe tylko wtedy, gdy zęby które otaczają lukę są w dobrym stanie. Most porcelanowy to koszt 400- 1200 zł na jeden ząb. Proteza ruchoma to uzupełnienie wyjmowane. To rozwiązanie stosuje się przy braku kilku zębów lub całkowitym bezzębiu. Najlepiej udać się do specjalisty, który zdecyduje na którą metodę powinniśmy się zdecydować.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *