Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Ergonomiczne fotele biurowe. Poprawa postawy i zwiększenie produktywności.

Jeśli pracujemy przy komputerze na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, że znalezienie odpowiedniego krzesła lub fotela biurowego może być trudne. Jeśli czujemy spadek produktywności i ciągłe napięcie w plecach i ramionach, warto rozważyć zakup ergonomicznego fotela. Może to zmniejszyć ból i poprawić wydajność, sprawiając, że praca biurowa staje się bardziej satysfakcjonująca.

Ergonomia i jej znaczenie w produkcji foteli biurowych
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nauka o ergonomii istnieje od czasów drugiej wojny światowej. Termin ten powstał w Wielkiej Brytanii, gdzie podjęto próby poprawy komfortu pilotów brytyjskich w samolotach. Teraz zasady ergonomii są stosowane przy produkcji mebli biurowych, siedzeń samochodowych i w innych obszarach, aby poprawić ogólne odczucia użytkowników lub interakcję z urządzeniami.

Ergonomiczne krzesła zapewniają użytkownikom wiele korzyści dla zdrowia. Ich odpowiednia konstrukcja pozwala na redukcję przewlekłego bólu związanego z niewłaściwą pozycją siedzącą. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z ergonomicznego fotela, użytkownicy powinni wiedzieć, jak prawidłowo na nim siadać. Niezwykle istotne jest dostosowanie siedziska do własnego wzrostu, gdy siedzimy prosto ze stopami opartymi całkowicie o podłogę i kolanami zgiętymi pod kątem 90 stopni.

Nawet w pozycji siedzącej warto ruszać się na krześle, a nie pozostawać cały czas w tej samej pozycji. Fotele ergonomiczne poprawiają produktywność, ponieważ ułatwiają ruchy, a jednocześnie zapewniają stabilność i wspierają nasze ciało podczas siedzenia. Najlepsze krzesła posiadają ruchome podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Innowacyjne rozwiązanie w tym zakresie zastosowane zostało np. w fotelu Xenon Net z oferty sklepu internetowego http://meblicante.pl/. Jeśli krzesło nie ma regulowanego podparcia, upewnijmy się, że nasze plecy są właściwie amortyzowane i wspierane. Regulowane podłokietniki i zagłówki z pewnością poprawiają ergonomię fotela biurowego.

Źródło: http://meblicante.pl/fotele-krzesla-kanapy/fotele-biurowe/fotel-biurowy-xenon-net

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *