Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Obowiązki koordynatora BHP

Bezpieczeństwo i higiena pracy to dziedzina, która w każdym zakładzie pracy powinna być bardzo respektowana. Dlatego też wszyscy pracodawcy mają właściwie obowiązek, aby wysłać swoich pracowników na szkolenie z zakresu BHP. Wszystkie zakłady pracy powinny jednak mieć jedną osobę, które będzie koordynatorem BHP, odpowiedzialnym za przestrzeganie tych zasad.

Kurs na koordynatora BHP.

Centrum szkoleniowe tarbonus.pl organizuje specjalne szkolenia na koordynatora BHP, na których rozwija się wszelkie zagadnienia, dotyczące podjęcia tego stanowiska. Zajęcia prowadzone są przez instruktora PIP, specjalistę w zakresie koordynacji BHP, który przekazuje wiedzę, na temat obowiązków takiego koordynatora, zasad samego nadzoru, przepisów prawnych oraz wielu innych elementów,z wiązanych z danym zagadnieniem.
Obecność koordynatora w zakładzie pracy, może w znacznej mierze wpłynąć na zachowanie bezpieczeństwa oraz zapobieganie nieszczęśliwym wypadkom. Przede wszystkim w firmach produkcyjnych oraz tam, gdzie wykonuje się prace związane z dźwiganiem oraz prace na wysokościach, zasady BHP powinny być restrykcyjnie przestrzegane.

Bezpieczeństwo w firmie.

Przedsiębiorstwo, które posiada takiego koordynatora może być znane za bezpieczne, jednak każdy zakład pracy powinien pamiętać, ze osoba, która ma podjąć się tego stanowiska, sama musi być odpowiedzialna. Koordynatorzy BHP to osoby, które sprawują nadzór nad całą firmą, w zakresie zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy, są wiec odpowiedzialni za sprawdzanie czy wszystkie produkty sanitarne są dostępne, ocenę warunków pracy oraz nadzór nad pracownikami. Każda sytuacja, która może potencjalnie zagrozić bezpieczeństwu pracownika powinna być zgłaszana do koordynatora.

Szkolenia w tym zakresie są potrzebne, ponieważ nikt nie może podjąć takiego nadzoru, bez zdobycia wiedzy an temat tego, jakie obowiązki spoczywają na danej osobie oraz jak powinna ona pracownikami się zajmować. Zachowanie bezpieczeństwa i higieny pracy istotne jest w każdej firmie, dlatego pracodawcy powinni podchodzić do tego poważnie, zachęca się ich więc do ustalenia koordynatora i zapewnienia mu odpowiedniego szkolenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *