Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Sklep żeglarski Szekla – osprzęt żeglarski i nie tylko

Online-shop_buttonKażdy żeglarz wie, że pierwsze, co tonie, to szekla (w odróżnieniu od legendarnej beczki rumu, ale to już zupełnie inna historia). Stworzony specjalnie dla wilków morskich i mazurskich wodników szuwarków, sklep żeglarski Szekla, oferuje wszystko, co na prawdziwej łodzi być powinno.

Dostarczamy więc wszelkiego rodzaju okucia jachtowe, knagi, karabińczyki, bloczki, szyny, sworznie, śruby, wkręty, nity, no i, oczywista oczywistość, szekle (i tak utopicie). Mamy też różnej maści kabestany i korby, a żeby było co na nie nawijać – porządne liny o różnych grubościach i parametrach.

Żeglowanie to nie tylko sport – to przede wszystkim styl życia, a nieraz – przeżycia. Każdy, kto kiedyś postawił stopę na pokładzie wie, że niekiedy moment nieuwagi jest wystarczająco długim czasem, by doszło do małej (albo całkiem dużej) katastrofy. Prawdziwy żeglarz zawsze więc pamięta o bezpieczeństwie swoim i swojej załogi, zwłaszcza, gdy załogantami są mali ludzie. Bezpieczeństwo zapewnić im mogą tylko profesjonalne sprzęty, wyposażone w przemyślane rozwiązania i posiadające odpowiednie atesty. Dlatego, oprócz kół i podków ratunkowych, zaopatrzycie się u nas w tradycyjne albo pneumatyczne kamizelki ratunkowe o różnych rozmiarach – dla zupełnie dużych i całkiem małych wilczków morskich. Posiadamy też gwizdki, pławki świetlne i wszystko, co może pomóc człowiekowi za burtą. A ponieważ lepiej, żeby się tam jednak nie znalazł, pamiętajcie, że możecie u nas nabyć również paski i taśmy antypoślizogowe do pokładów i zejściówek.

Sklep żeglarski Szekla oferuje też szeroko pojętą elektrykę, a więc oświetlenie nawigacyjne i pokładowe, a także gniazdka, rozgałęziacze i adaptery i inne elementy. Polecamy też, dostępną u nas w szerokim zakresie, różnego rodzaju chemię jachtową.

Szekla oferuje też wszystko to, co będzie wam potrzebne, aby bezpiecznie i bezproblemowo zacumować: pagaje, odbijacze, bosaki – jednym słowem, mamy dokładnie to, czego wam brakuje, kiedy wchodzicie o zmroku, przy wysokiej fali, do zatłoczonego portu.

Żeglarzem się nie bywa – albo się nim jest (nawet na lądzie), albo nie. A jak się już jest, to pasuje poznać co nieco teorii, tym bardziej, że może się ona przydać w praktyce. Wchodząc na stronę www.osprzetzeglarski.eu możecie więc zaopatrzyć się w mapy i książki dotyczące locji, węzłów, pogody i ogólnie żeglowania.

A żeby poczuć żeglarski klimat nawet w suchym, biurowym doku, i jakoś dotrwać do następnego rejsu, warto zakupić jakiś tematyczny gadżet, jak choćby klips do banknotów z kompasem, żeglarski kielonek czy inne urocze rzeczy, które znajdziecie w dziale nautikalia.

Wszystko to i jeszcze wiele innych rzeczy możecie obejrzeć na naszej stronie. Pamiętajcie, że nad doborem asortymentu czuwają… nie, nie księgowi, managerowie do spraw czegośtam, ani nawet urzędnicy z UE. U nas sprzęt dobierają prawdziwi żeglarze, kierując się praktyką, jakością i własnym doświadczeniem. Dlatego, jeśli macie jakieś pytania, wątpliwości, albo po prostu chcecie pogadać – zapraszamy do kontaktu. Ahoj.

Sklep żeglarski - osprzęt żeglarski

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *