Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Zdjęcia czy video? Co lepsze do sklepu internetowego?

zdjecia-czy-wideoW sklepach internetowych coraz większy nacisk kładzie się na prezentację towarów. Nie wystarczy tylko słowny ich opis. Klienci sklepów liczą na takie same wrażenie przy oglądaniu produktów jak w tradycyjnych sklepach. Chcą dokładnie znać wymiary, cechy, właściwości i obejrzeć produkty ze wszystkich stron. To ostatnie bardzo ułatwiają liczne zdjęcia, w tym modne ostatnio zdjęcia w formacie 3D. Bardzo pozytywnie odbierane są też dodatkowe materiały video, które nierzadko zastępować mogą same zdjęcia.

Materiały video – świetny sposób na zaprezentowanie produktu

Umiejętnie przygotowany materiał video pozwala świetnie zaprezentować produkt. Nie tylko ukazać go można we wszystkich możliwych ujęciach, ale też ukazać go w ruchu. Decydując się na filmik o produkcie, można zaprezentować też sposób jego działania, zaprezentować wszystkie jego funkcje, a nawet pokusić się o przygotowanie krótkiej prezentacji multimedialnej, która zachęci do zakupów.

Video a budowanie wizerunku marki

Materiał video nie tylko angażuje i wzbudza w oglądającym chęć posiadania konkretnego przedmiotu. To również doskonałe narzędzie, które pozwala budować wizerunek firmy. Materiały video doskonale sprawdzają się do promocji produktów luksusowych. Drogie zegarki, sprzęt elektroniczny czy biżuterię można wspaniale zaprezentować decydując się właśnie na filmy. Video doskonale sprawdza się też w sklepach odzieżowych online i doskonale uzupełnia promocję. Internauci mogą dzięki temu zobaczyć stroje nie tylko w ujęciu statycznym, ale i w ruchu. Materiał znany jako „catwalk” dodaje dodatkowo prestiżu i przywodzi na myśl filmy z pokazów mody. Naturalną koleją rzeczy, przekłada się to też na zwiększenie wyników sprzedaży.

Jak tworzyć skuteczne video?

Chociaż materiał video jest bardzo pozytywnie odbierany przez internautów, to jednak przy jego tworzeniu warto przestrzegać kilku zasad. Na pewno film nie powinien być zbyt długi – najlepiej jeśli trwa mniej niż 5 minut. To czas wystarczający, by pokazać wszystkie najważniejsze funkcje produktu, zapoznać internautę ze sposobem działania i przede wszystkim pokazać przedmiot w różnych ujęciach. Istotny jest też rozmiar i format filmu. Warto zadbać, by okienko nie było zbyt duże ani zbyt małe, ważne, by format był obsługiwany przez różne typy wyszukiwarek, a sam materiał szybko się ładował.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *