Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Jak ważny jest wygląd sklepu internetowego

wazny-wygladNikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne jest pierwsze wrażenie – niezależnie czy poznajemy nową osobę, czy wchodzimy do nieznanego wcześniej pomieszczenia. Podobne zasady obowiązują również w przypadku sklepów internetowych, bo co bardziej niż dopracowana i estetyczna witryna wzbudzi zaufanie nowego klienta? Badania przeprowadzone wśród kupujących jednoznacznie pokazują, że to pierwsze sekundy spędzone na stronie sklepu decydują o dalszej transakcji. Jest zatem o co zabiegać.

Przejrzystość

Nawet najbardziej oryginalna grafika nie pomoże, jeśli klient będzie czuł się zagubiony. Łatwość nawigacji i intuicyjny interfejs strony, czytelne opisy produktów i ich odpowiednie skatalogowanie to nie tylko wygoda, ale również znak dbałości o detale. Nadmiar elementów może odwracać uwagę, a nawet irytować; warto zatem akcentować to, co najważniejsze z punktu widzenia klientów. Profesjonalnie przygotowana strona to dla kupującego znak, że ma do czynienia z poważną i godną zaufania firmą.

Indywidualizm

Ważne, by wygląd strony był starannie przemyślany i by odzwierciedlał typ prowadzonego sklepu. Grafika nawiązująca do oferowanych produktów już na pierwszy rzut oka upewni klienta, że znalazł się na stronie, jakiej szukał.

Kolory

Czy istnieje kolor uniwersalny, który zapewni wysokie obroty sklepu? Z pewnością nie! Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nie można zignorować tego elementu przy projektowaniu sklepu internetowego. Nie bez powodu najczęściej wykorzystywane barwy to odcienie niebieskiego, brąz czy biel. Błękit i brąz podświadomie kojarzone są z harmonią i poczuciem bezpieczeństwa, a biel to uniwersalne tło, które daje wrażenie przejrzystości. Nie oznacza to jednak, że nie warto posługiwać się szerszą paletą kolorystyczną, należy jedynie pamiętać, by zestawienia były miłe dla oka i niezbyt kontrastowe, co przy dłuższym korzystaniu ze strony mogłoby zmęczyć kupującego.

Zanim z powodzeniem rozpoczniemy internetową sprzedaż warto upewnić się również, że starannie przygotowana przez nas strona zachowuje swoją funkcjonalność i estetykę również na ekranie tabletu czy smartfona.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *