Pages Navigation Menu

Blog o wielotematyczny

Darmowa zdjęcia do artykułów poradnikowych w Twoim sklepie

zdjecia-produktowNikogo nie trzeba przekonywać o sile oddziaływania obrazu. Sklep internetowy w największym stopniu opiera się na zdjęciach oferowanych przedmiotów, ale nie jest to jedyna grafika, jakiej potrzebujemy. Artykuły poradnikowe, będące świetną formą rozbudowania strony, również wymagają określonej oprawy. Potrzebne zdjęcia można łatwo odnaleźć za pośrednictwem wyszukiwarki, ale problematyczna jest zawsze kwestia praw autorskich. Aby uniknąć nieprzyjemności, wynikających z bezprawnego użycia zdjęcia, warto poznać serwisy oferujące darmowe zdjęcia, które mogą zostać wykorzystane do celów komercyjnych.

1. Gratisography (www.grafisography.com)

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość zdjęć i ich wysoką rozdzielczość. Na stronie ciągle pojawiają się nowe fotografie, a ich zakres tematyczny jest bardzo szeroki, co pozwoli dobrać odpowiednią ilustrację do poruszanego przez nas tematu.

2. Picjumbo (www.picjumbo.com)

Portal, który powinien zainteresować właścicieli sklepów internetowych ze względu na szeroki zakres tematyczny, który idzie w parze z dobrą jakością zdjęć. Poruszanie się po stronie nie sprawia kłopotów, fotografie podzielone są na kategorie, dodatkowo możemy skorzystać z przydatnej funkcji wyszukiwarki.

3. Unsplash (www.unsplash.com)

Serwis ma opinię jednego z najlepszych tego rodzaju. Oferuje darmowe zdjęcia wysokiej rozdzielczości, które możemy dowolnie wykorzystywać. Baza zdjęć jest ciągle rozbudowywana, każdego dnia pojawiają się nowe pozycje, dlatego zawsze istnieje szansa znalezienia fotografii pasującej do tworzonego przez nas tekstu.

4. Pixbay (www.pixbay.com)

Zdjęcia udostępnione w domenie publicznej, które można wykorzystywać zarówno prywatnie, jak i komercyjnie. Baza zawiera ponad 150 tysięcy zdjęć przedstawiających najczęściej konkretne zdarzenia, czynności lub miejsca.

5. morgueFile (www.morguefile.com)

Zbiór zawiera ponad 315 tysięcy zdjęć, co stanowi ogromną bazę. Ze względu na dużą ilość fotografii korzystanie ze strony i znalezienie odpowiadającego nam zdjęcia może zająć więcej czasu. Również w tym przypadku zdjęcia są bezpłatne i mogą być wykorzystywane w celach komercyjnych.

W sieci funkcjonuje również wiele innych stron udostępniających darmowe zdjęcia, zawsze warto jednak dokładnie zapoznać się z warunkami ich wykorzystywania. Niekiedy istnieje konieczność poinformowania o pobraniu fotografii lub wymóg, by na naszej stronie zamieścić informacje o autorstwie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *